Balsam Copaiba (lub balsam peruwiański) to oleożywica z zimozielonego drzewa Copaifera officinalis. Żywica jest pozyskiwana poprzez naturalny proces sączenia z dziko rosnących drzew występujących w lasach tropikalnych, m. in. Brazylii i Peru.

Balsam Copaiba – Zapach

Zapach balsamu Copaiba jest subtelny, balsamiczny, słodkawy z nutami drzewnymi i ziemistymi. W kosmetykach stanowi naturalny modyfikator i utrwalacz zapachu dla innych olejków eterycznych nadając im głębi, charakteru i wzmacniając intensywność bazowej kompozycji. Jest świetnym wegańskim odpowiednikiem konwencjonalnych perfumeryjnych fiksatorów. Jednak to składniki aktywne zawarte w balsamie Copaiba najczęściej decydują o jego zastosowaniu w produktach kosmetycznych.

Balsam Copaiba w kosmetykach W Organics

Balsam Copaiba – Zastosowanie

Balsam Copaiba wzmacnia ogólną odporność organizmu i leczy skórę

To właśnie rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej odkryli jego właściwości antybakteryjne stosując go zarówno przy mniejszych skaleczeniach jak i poważnych chorobach skóry.

Zastosowany na miejsca podrażnione lub niewielkie rany chroni przed rozwojem infekcji i ułatwia gojenie. Znajduje również zastosowanie w pielęgnacji cery trądzikowej, uspokaja cerę problematyczną i atopową oraz przynosi widoczne rezultaty w pielęgnacji skóry z łuszczycą. Dodatkowo Copaiba słynie z właściwości przeciwgrzybiczych i kojących.

W aromaterapii jego właściwości antybakteryjne pozwalają chronić organizm wewnętrznie poprzez eliminację szkodliwych mikroorganizmów. Dzięki temu balsam Copaiba może stanowić wsparcie przy stanach przeziębieniowych.

Balsam Copaiba W Organics Fruity Sugar Scrub

Właściwości aromaterapeutyczne balsamu Copaiba

 

Balsam Copaiba łagodnie wpływa na równowagę hormonalną. Jego delikatny, miodowo-balsamiczny zapach uspokaja i balansuje nastrój nawet w najcięższe i stresujące dni.

Pomaga łagodzić napięcie w naczyniach krwionośnych pozwalając na obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie napięcia w układzie sercowo-naczyniowym. Dzięki temu zmniejsza prawdopodobieństwo miażdżycy, która jest jedną z przyczyn choroby niedokrwiennej serca i udaru mózgu. Warto więc stosować go profilaktycznie dodając kilka kropli olejku do mieszanki aromaterapeutycznej.

Copaiba to świetny środek przeciwbólowy!

W tej kategorii balsam Copaiba jest stosowany od wieków. Niezależnie od tego czy używamy go jako elementu aromaterapeutycznego czy miejscowo na skórę – pomaga zmniejszyć ból i rozluźnić spięte mięśnie. Potrafi również zmniejszyć dyskomfort związany z migrenowym bólem głowy lub wyeliminować nerwobóle. Warto jednak pamiętać, że w przypadku stosowania naskórnie należy go używać wyłącznie w rozcieńczeniu z olejem bazowym.

Balsam Copaiba zapobiega zmarszczkom i eliminuje blizny

Balsam dostarcza skórze substancji aktywnych, które zapobiegają powstawaniu pęcherzy i blizn. Stosowany miejscowo przyspiesza leczenie naskórka i zmniejsza widoczność obecnych blizn.

Posiada właściwości ściągające – napina skórę i zwiększa jej elastyczność, dzięki czemu skóra wygląda młodziej i promienniej. Copaiba wzmacnia skórę i zmniejsza widoczność zmarszczek, zapobiega również uszkodzeniom powodowanym przez upływ czasu.

 

Chcesz sprawdzić działanie balsamu Copaiba na własnej skórze? Znajdziesz go w naszych kosmetykach do twarzy i ciała!