Antyoksydanty dla skóry

W procesie starzenia nasza skóra ulega wyraźnie zauważalnym zmianom, zarówno ze względu na czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Jednym z głównych czynników zewnętrznych jest promieniowanie UV, które jest bezpośrednim powodem degradacji kolagenu i przedwczesnego starzenia skóry.

W przypadku naturalnego procesu starzenia skóry mamy do czynienia z drobnymi zmarszczkami, utratą tkanki tłuszczowej i niedostatecznym poziomem nawilżenia skóry. Z kolei fotostarzenie wiąże się z głębokimi, grubszymi zmarszczkami oraz szorstkością skóry.

Antyoksydanty w kosmetykach mają za zadanie zapobiegać przedwczesnemu starzeniu skóry i chronić ją przed niekorzystnymi czynnikami.

Serum olejowe antyoksydacyjne

W serum Cactus Smoothie każdy składnik został dobrany pod kątem zawartości antyoksydantów.

Bazę stanowi olej z opuncji, olej z nasion malin oraz olej z dzikiej róży, w składzie których przeważają kwasy wielonienasycone.

Dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego przeznaczone są do pielęgnacji każdego rodzaju skóry i są bezpieczne w stosowaniu przy cerze tłustej i skłonnej do niedoskonałości. Innymi słowy są to oleje niekomedogenne, schnące. Dodatkowo każdy z nich jest bogaty w witaminę E.

Serum Cactus Smoothie zawiera również olej ryżowy oraz słonecznikowy będące nośnikami dla ekstraktów z żeń-szenia oraz jagód goji.

Olej ryżowy silnie chroni skórę, dzięki zawartości gamma-oryzanolu – neutralizatora wolnych rodników.

wegańskie kosmetyki naturalne - olejowe serum antyoksydacyjne cactus smoothie
W Organics Cactus Smoothie

Ekstrakty w serum Cactus Smoothie

Saponiny zawarte w ekstrakcie z żeń-szenia mają działanie przeciwstarzeniowe i poprawiają ukrwienie skóry.

Żeń-szeń rewitalizuje stymulując odnowę tkanek i zwiększa elastyczność skóry. Dodatkowo słynie z właściwości przeciwutleniających i ochronnych.

Ekstrakt z jagód goji zawiera naturalną pochodną witaminy C

Jagody goji są także bogate w witaminę B2 oraz beta karoten.

Ekstrakt z granatu stymuluje syntezę kolagenu i wspomaga regenerację

Zawiera duże ilości witaminy C oraz unikalny kwas punikowy o przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym działaniu.

Substancje aktywne

Koenzym Q10 zmniejsza głębokość zmarszczek i zapobiega fotostarzeniu skóry.

Jest antyoksydantem, który występuje naturalnie w organiźmie człowieka. Jednak z biegiem czasu lub wraz ze zwiększeniem intensywności trybu życia produkcja koenzymu Q10 znacznie się zmniejsza.

Ubichinon dociera do głębszych warstw skóry i skutecznie chroni ją przed niekorzystnymi czynnikami oraz wolnymi rodnikami. Wspomaga również ochronę przed promieniami UV.

Witamina E i koenzym Q10 działają w symbiozie, gdyż ubichinon umożliwia przejście witaminy w formę zredukowaną zwiększając tym samym jej efektywność.

Serum olejowe antyoksydcyjne W Organics Cactus Smoothie

Serum olejowe antyoksydacyjne – dla jakiej skóry?

Serum Cactus Smoothie zawiera w składzie oleje o niskiej i zerowej komedogenności. Dzięki temu jest odpowiednie dla każdego typu cery, również tłustej, z nadmierną produkcją sebum i skłonnością do niedoskonałości. Tonizujące właściwości olejków eterycznych z grejpfruta i drzewa różanego oraz antybakteryjne działanie ekstraktu z rozmarynu i granatu będą stanowiły dodatkowe zalety dla tego rodzaju skóry.

Oleje zawarte w serum przyczynią się do wzmocnienia bariery skóry suchej i wrażliwej. Z kolei ekstrakt z żeń-szenia skutecznie pobudzi ją do regeneracji i przywróci jej równowagę. Żeń-szeń znajdzie także zastosowanie w przypadku cery naczynkowej przez wzgląd na właściwości poprawiające ukrwienie skóry.

Serum olejowe antyoksydacyjne Cactus Smoothie stworzone jest przede wszystkim z myślą o prewencji przeciwstarzeniowej i mocnej ochronie przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Dodatkowe właściwości serum to między innymi wygładzenie i zmiękczenie skóry dzięki połączeniu olejów z opuncji, owoców dzikiej róży oraz nasion malin.

Serum Cactus Smoothie w premierowej promocji!

W premierowym tygodniu możesz skorzystać ze zniżki na ponad 20%. Promocja dostępna w naszym sklepie W Organics obejmuje zarówno serum Cactus Smoothie jak i zestaw Owocowy Koktail zawierający dodatkowo odżywczy balsam do twarzy i ciała Fruity Mousse.