Blog2019-03-16T00:10:56+00:00

Kosmetyki wegańskie naturalne

ŚWIADOMA PIELĘGNACJA, ORGANICZNE SUROWCE

Kosmetyki wegańskie naturalne – skąd taki wybór?

Uważamy, że składniki roślinne są bardziej skuteczne niż sztucznie preparowane substancje. Co więcej ich działanie jest wielowymiarowe, w przeciwieństwie do składników stworzonych, by pełnić jedną, określoną funkcję. Można również powiedzieć, że składniki roślinne wspomagają naturalne procesy zachodzące w naszej skórze, a także pomagają uregulować jej pracę zamiast zaburzać ją i odgórnie nadawać jej pożądany rytm.

Kosmetyki wegańskie – co to jest?

Kosmetyki wegańskie posiadają w swoich składach wyłącznie substancje pochodzenia roślinnego. Inaczej mówiąc nie zawierają składników odzwierzęcych takich jak miód, lanolina, wosk pszczeli, jedwab, keratyna, kwas mlekowy, kolagen.

Jednak by móc określić kosmetyk mianem wegańskiego należy wziąć pod uwagę jeszcze jedno kryterium. Mianowicie czy dany produkt jest Cruelty Free, a więc czy nie jest testowany na zwierzętach. Obecne regulacje unijne zabraniają producentom jakichkolwiek testów na zwierzętach – zarówno w odniesieniu do składników receptury, jak i gotowych produktów. Jednak jeśli kosmetyki danej marki są obecne w krajach, w których testowanie na zwierzętach jest dozwolone, a wręcz wymagane przez przepisy prawne, wówczas marka nie może zostać uznana za cruelty free. Godzi się bowiem na przeprowadzanie tego rodzaju testów przez zewnętrzne podmioty.

Kosmetyki naturalne selektywne

Składniki naszych kosmetyków są precyzyjnie selekcjonowane. Jesteśmy polską marką, jednak korzystamy z dóbr natury z różnych zakątków świata, by móc oferować kompleksowe i starannie dopracowane receptury. Wśród naszych kosmetyków znajdziesz na przykład propozycje z oleożywicą Copaiba, którą pozyskujemy z Brazylii. Wspomaga ona skórę w leczeniu zaburzeń na tle bakteryjnym, a więc ma zastosowanie w przypadku skóry trądzikowej i uspokaja cerę problematyczną. Z kolei w serum olejowym antyoksydacyjnym Cactus Smoothie umieściliśmy moc antyoksydantów z olejów i ekstraktów. Znajdziesz tam ekstrakt z żeń-szenia, jagód goji, granatu oraz rozmarynu. Takie zestawienie sprawdzi się perfekcyjnie w przypadku skóry dojrzałej, ale również i młodej, która potrzebuje dodatkowej ochrony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Sprawdź, która z naszych receptur będzie najlepsza dla Twojej skóry i odwiedź nasz sklep.

Kosmetyki wegańskie naturalne – W Organics