W ORGANICS

Naturalne składniki

Wierzymy, że naturalne surowce są znacznie bardziej skuteczne niż substancje tworzone sztucznie. Przede wszystkim ich działanie jest złożone, wielopłaszczyznowe. W przeciwieństwie do substancji syntetycznych, które są preparowane, by pełnić określoną funkcję, naturalne składniki potrafią działać wielowymiarowo, dbając o różnorodne potrzeby naszej skóry.

Składniki występujące w naturze charakteryzują się także subtelnością. Owszem, wymagają cierpliwości i sumienności w codziennej pielęgnacji. Jednak dzięki swojej łagodności nie zaburzają naturalnych procesów, zgodnie z którymi funkcjonuje nasza skóra. Wspomagają automatyczne funkcje skóry i pomagają w ich regulacji.

Wegańskie receptury

W naszych kosmetykach nie znajdziesz składników pochodzenia zwierzęcego. Korzystamy wyłącznie ze składników roślinnych, które precyzyjnie selekcjonujemy pod kątem danych właściwości. Natura wyposaża nas w surowce o ogromnym potencjale i wszechstronnych właściwościach. Składowe części roślin i ich owoców to cała gama witamin, antyoksydantów, kwasów i minerałów. Nasza skóra nie potrzebuje nic więcej!

Jesteśmy i zawsze pozostaniemy marką Cruelty Free. Starannie dobieramy swoich dostawców i korzystamy wyłącznie z zaufanych źródeł surowców. Nigdy nie będziemy przeprowadzać testów na zwierzętach, ani też nie będziemy upoważniać do tego celu osób trzecich. Dla każdego produktu przeprowadzamy testy dermatologiczne na grupach ochotników

AROMATERAPIA

Olejki eteryczne

Aromaterapia wykorzystuje właściwości olejków eterycznych, by wpływać na zmysły, samopoczucie, a nawet stan fizyczny. Zamiłowanie do naturalnych dóbr nie pozwoliłoby nam na stosowanie sztucznych substancji zapachowych w naszych kosmetykach. Wykorzystujemy olejki eteryczne, by nadawały naszym produktom oryginalnych zapachów, a jednocześnie wpływały na zachowanie dobrej kondycji psychicznej oraz fizycznej.

Aromaterapia a kosmetyki

Olejki eteryczne posiadają różnorodne funkcje pielęgnacyjne. Znaczna część wykazuje działanie antybakteryjne, co przedłuża trwałość naszych kosmetyków oraz ma znaczenie w przypadku cer problematycznych. Olejki żywiczne potrafią pogłębić i utrwalić zapach pozostałych elementów kompozycji, a przy tym przyśpieszyć regenerację skóry. Olejki cytrusowe pomogą rozjaśnić skórę i wyeliminować przebarwienia, z kolei olejki ziołowe są niezastąpione pod względem tonizacji.

Posiadając wiedzę o możliwościach i korzyściach, jakie niesie ze sobą korzystanie z olejków eterycznych na co dzień nie potrafimy już pomijać ich przy tworzeniu receptur kosmetycznych.

KOSMETYKI EKOLOGICZNE

Bez oleju palmowego

Nie wspieramy rozrostu plantacji palmowych i nie mamy zamiaru korzystać z surowców, których produkcja szkodzi środowisku lub społeczeństwom. Nie uznajemy kompromisów i stawiamy na najwyższą jakość naszych składników. Z pasją poszukujemy nowych rozwiązań i sprawdzamy na własnej skórze skuteczność najciekawszych surowców. Wszystko by móc dostarczyć Wam najlepszych kompozycji bez szkód dla natury.

Less waste

Zarówno podczas produkcji, jak i oferując Wam gotowe produkty, staramy się minimalizować ilość odpadów. Kosmetyki zamykamy w szklanych opakowaniach, które można wykorzystać ponownie – do tworzenia własnych receptur, świec, przechowywania drobiazgów lub nawet produktów spożywczych. Zamówienia ze sklepu on-line również realizujemy bez zbędnych tworzyw sztucznych.