Copaiba

/Copaiba

Copaiba (Copaifera officinalis) to oleożywica o słodkawym, ziemistym, nieco drzewnym zapachu i leczniczych właściwościach.

Balsam Copaiba w kosmetykach odpowiada za gojenie naskórka i wykazuje działanie antybakteryjne, dzięki czemu zapobiega rozwojowi wszelkich infekcji. Docenią go posiadaczki skóry tłustej, problematycznej i skłonnej do niedoskonałości, ale również osoby z atopowymi i łuszczycowymi zmianami skórnymi. Koi skórę i normalizuje jej naturalny rytm pracy jednocześnie wzmacniając i chroniąc przed uszkodzeniami.

Skóra dojrzała skorzysta na właściwościach ściągających balsamu. Oleożywica napina skórę, zwiększa jej elastyczność, zmniejszając jednocześnie widoczność objawów starzenia. Te same substancje aktywne przyczyniają się również do zmniejszenia istniejących blizn oraz zapobiegają ich powstawaniu.

Dodatkowo Copaiba jest naturalnym modyfikatorem, czyli utrwala i pogłębia zapach pozostałych olejków eterycznych zastosowanych w kosmetykach. Świetnie pełni rolę wegańskiego, naturalnego odpowiednika dla perfumeryjnych substancji tego rodzaju.

W aromaterapii reguluje równowagę hormonalną oraz balansuje nastrój. Pomaga również rozluźniać spięte mięśnie. Warto sięgać po niego w przypadku przeziębienia, gdyż skutecznie neutralizuje szkodliwe mikroorganizmy.