Opuntia

/Opuntia

Opuntia Ficus Indica Seed Oil, czyli olej z opuncji figowej, to obecnie jeden z najdroższych olejów dostępnych na rynku, ale także jeden z najbogatszych w substancje aktywne i przeciwstarzeniowe.

Dominują w nim kwasy wielonienasycone, dzięki czemu jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Wspomaga proces normalizacji wydzielania sebum, dlatego skorzysta na nim również cera problematyczna oraz skłonna do niedoskonałości.

Opuntia Ficus Indica charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy E, która słynie z właściwości opóźniających proces starzenia skóry. Olej z opuncji zawiera także betalainy, którym zawdzięczamy działanie przeciwutleniające. Innymi słowy, to one chronią skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV i zanieczyszczenia powietrza. Chronią również skórę przed przedwczesnym starzeniem i neutralizują wolne rodniki.

Prócz powyższych właściwości olej z opuncji działa także przeciwzapalnie oraz poprawia stopień nawilżenia skóry. Tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną , która zapobiega utracie wody. Dodatkowo olej wpływa na zwiększenie elastyczności, a także wzmacnia skórę i wspomaga jej naturalne procesy regeneracyjne.